24 november 2025

Stegman brengt CO2-uitstoot omlaag

Dit jaar ontvingen we voor het eerst ons certificaat voor de CO₂-Prestatieladder niveau 3 — een mooie mijlpaal waar we met het hele team trots op zijn. Het laat zien dat we onze uitstoot scherp in beeld hebben én dat we gericht stappen zetten om die te verlagen. En dat werkt: in 2024 stootten we bijna 5% minder CO₂ uit dan in 2023.

Onze totale uitstoot kwam in 2024 uit op 39 ton CO₂e (in 2023 was dit 41 ton). Die uitstoot ontstaat vooral door het gebruik van gas en elektriciteit in ons pand en door ons wagenpark. Volgens de Prestatieladder vallen we hiermee onder de categorie ‘klein bedrijf’, waarvan de grens op 500 ton ligt.

Maar klein of niet — onze ambitie is groot. In 2027 willen we onze uitstoot met minimaal 50% hebben teruggebracht.

Om dat te bereiken zetten we gericht in op:
• 100% Nederlandse groene stroom
• verdere elektrificatie van ons wagenpark
• het energiezuiniger maken van ons pand

Daarnaast kijken we breder dan alleen onze eigen uitstoot. Steeds meer van onze producten zijn biologisch, circulair of geproduceerd door sociale partners. Zo zorgen we ervoor dat het verhaal achter een geschenk minstens zo goed is als het geschenk zelf. Want waardering geven doe je het liefst op een manier die ook de wereld om ons heen sterker maakt.

 

Meer weten?

Wil je meer weten over onze CO2-voetafdruk en reductiemaatregelen?

Op de duurzaamheidspagina van onze website vind je alle informatie — inclusief ons Duurzaamheidsverslag 2024.